Jak skutecznie wdrożyć stronę internetową dla klienta? Jak zarządzać projektami?

W artykule poruszamy kwestie takie jak wymagania stawiane klientowi, sposoby na egzekwowanie niezbędnych materiałów i odpowiednia kolejność prac nad stroną internetową.

Co najczęściej powoduje problemy, przesunięcia terminów i generuje frustrację zarówno po stronie wykonawcy jak i klienta? Na pytania odpowiada Magda, współwłaścicielka agencji interaktywnej Webest, w której odpowiada miedzy innymi za skuteczną realizacje projektów i wdrożenia stron internetowych.

Strona internetowa – czego wymagać od klienta?

Niezależnie od tego czy pracujesz jako freelancer, czy działasz jako agencja interaktywna, warto położyć jak największy nacisk na pozyskanie kompletu materiałów (teksty, zdjęcia, grafiki, filmy, które mają znaleźć się na stronie internetowej) jeszcze przed rozpoczęciem faktycznych prac, czy przed rozpoczęciem wdrażania WordPress.

Lorem Ipsum

Prawdopodobnie nie raz zdarzyło Ci się spotkać z zapychaniem dziur w tekście na stronie enigmatycznym tekstem Lorem Ipsum. Jest to właśnie efekt nie dostarczenia materiałów przez klienta przed wdrożeniem strony. Strona internetowa mająca content jest przyjemniejsza dla oka, niż strona, mająca łaciński zapychacz. Poza tym w efekcie końcowym może okazać się, że przewidziano za mało miejsca w projekcie, np. na nagłówki, czy pełne nazwy produktów. Magda zdradziła nam jak radzi sobie z takim problemem. Jako agencja interaktywna skupia się na tym, żeby pracę produkcyjną rozpoczynać już z całą bazą treści.

Strona internetowa – materiały od klientów

Warto już na wstępnym etapie zbudować szczegółowy plan zawartości strony internetowej. Zaoszczędzi to mnóstwo nerwów i przysporzy zadowolonych klientów. Na początku projektu klient deklaruje się co może fizycznie dostarczyć, a jeśli nie jest w stanie wywiązać się w określonym czasie z zobowiązań, agencja Magdy proponuje dodatkową usługę  tworzenia contentu na stronę, np. pisania treści przez profesjonalnych copywriterów.

Idealny zleceniodawca

Jeśli zaczynacie przygodę z WordPressem i chcecie być podwykonawcą dla agencji interaktywnej,  to szukajcie takiej, która zapewni komplet materiałów od klienta, nie radzimy zgadzać się na układ, w którym materiały będą dostarczone na koniec, bo to wróży problemy. 

Dodaj pierwszy komentarz i rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *