WordPress - jak i od kogo zacząć się uczyć ? Iza Karkocha, Szkoła WordPressa

Od kogo i jak uczyć się WordPressa, czy trzeba znać się na programowaniu, a także dlaczego wirtualna asystentka powinna dobrze poznać ten system zarządzania treścią.

Na te i wiele innych ciekawych pytań odpowiedziała Iza Karkocha, z którą miałem okazję porozmawiać podczas konferencji WordCamp Warszawa. Iza uczy WordPressa, prowadzi szkolenia, a także ma duże praktyczne doświadczenie w pracy z WordPress i klientami. W swojej karierze zawodowej przeszła drogę od programisty, przez Front-end i WP developera  po trenera WordPress.

WordPress a praca w IT

Czy WordPress to odpowiedni wybór dla osób, które chcą wystartować w branży IT? Iza odpowiada zdecydowanie tak, to świetna opcja. WordPress to platforma dzięki, której tworzeniem i obsługą strony internetowej mogą zajmować się nawet osoby nietechniczne, nie znające się na programowaniu i projektowaniu graficznym. Już początkujący użytkownik może zbudować całkiem fajne strony internetowe. 

WordCamp

WordCamp czy lokalne WordUpy to doskonałe miejsca do nauki WordPressa. To w dużej mierze prelekcje, szkolenia i warsztaty, dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę. Możesz tu spotkać doświadczonych ludzi z branży IT, którzy są otwarci na rozmowę. 

Wirtualna Asystentka

Wirtualne Asystentki coraz częściej proponują klientom możliwość wykonania strony www. Dlatego znajomość CMS-a jest cenioną umiejętnością. Tym bardziej, ze WordPress jest bardzo przyjazny dla użytkownika i daje wiele możliwości. Z pomocą WordPressa można zbudować stronę internetową szybko, sprawnie, bez kodowania i z użyciem standardowego edytora wizualnego Gutenberg.

Page builder a WordPress

Jak zauważyła Iza bardzo popularne są obecnie Page Buildery (kreatory stron). Dzięki nim łatwo jest stworzyć całkiem atrakcyjną stronę internetową w łatwy i szybki sposób. Jest jednak pewien haczyk. Strony takie mogą mieć pewne luki w zabezpieczeniach czy dłuższy czas ładowania. Dlatego jednak prowadzenie strony internetowej wymaga doświadczenia i niezbędnej wcześniejszej znajomości budowania stron. Stąd tak ważne jest uczenie się i zdobywanie wiedzy od najlepszych.

Dodaj pierwszy komentarz i rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *