Praca w branży IT. Jak zacząć od zera? Magda Paciorek, ekspert od WordPressa

Jak zacząć swoją przygodę z WordPress i szerzej w branży IT startując od zera? Na czym się skupić, jak wyceniać swoją pracę, a także jakie nisze warto wziąć pod uwagę poszukując pierwszych klientów? 

Na te i wiele innych ciekawych pytań odpowiedziała Magda Paciorek, z którą miałem okazję spotkać się na konferencji WordCamp Warszawa, czyli dorocznym spotkaniu pasjonatów WordPress z całej Polski. Magda to WordPressowa wyjadaczka – pracowała jako WordPress developer, jako freelancer dla własnych klientów, ale też jako członek większych zespołów. Obecnie współpracuje z firmą hostingową Cyberfolks na stanowisku WordPress Evangelist i developer.

WordPress jako pierwszy krok w stronę branży IT

WordPress jako platforma No-Code to doskonały wybór dla osób, które nie mają pojęcia o programowaniu, a myślą o przebranżowieniu i wejściu do świata IT. Nauka WordPressa będzie dobrym, pierwszym krokiem do pracy jako webdeveloper, tym bardziej, że system jest bardzo przyjazny dla użytkownika i oferuje wiele możliwości. Od czego zacząć? Warto poznać WordPressa od podstaw – dowiedzieć się jak zainstalować motyw graficzny czy gotowe wtyczki, korzystając z przeróżnych tutoriali dla początkujących. A jeśli chcesz rozszerzyć swoją wiedzę w zakresie WordPress i projektowania stron internetowych, to dodatkowo możesz zapoznać się z kursami dostępnymi w sieci.

Znajomość języka angielskiego w IT

Sporo ciekawych materiałów dostępnych jest właśnie w języku angielskim. Dlatego znajomość tego języka będzie pomocna i zdecydowanie ułatwi pracę. Język angielski jest dziś jedną z kluczowych umiejętności, która pozwali na rozkwit kariery i międzynarodową współpracę.

Nauka programowania

Na pytanie jaka umiejętność przyda się osobom, które wiążą swoją przyszłość z profesjonalnym tworzeniem stron internetowych, Magda zdecydowanie odpowiada HTML! To podstawowa technologia webowa, bez której nie obędziesz się, jeżeli planujesz pracować w IT. Ponadto, jest też świetnym wstępem do nauki innych języków programowania.

Ile może zarobić freelancer?

W momencie gdy rozpoczynasz swoją pracę jako freelancer, to najprawdopodobniej popełnisz kilka kluczowych błędów. Jednym z nich jest zaniżanie ceny o czym wspominała Magda. Więcej na ten temat w filmie. Dowiesz się także gdzie szukać zleceń i jak sprawić by twoja praca jako freelancera być naprawdę dochodowa ?‍?

Dodaj pierwszy komentarz i rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *