Jak zacząć pracę w IT? Czy branża It to Eldorado?

Praca w świecie IT to marzenie. Coraz więcej osób zastanawia się nad zmianą branży i poszukiwaniem swojej ścieżki kariery w obszarze słynącym z wysokich zarobków. Dołączyliśmy do Magdy Paciorek, aby porozmawiać o tym, jak rozpocząć pracę w IT bez doświadczenia, z naszej perspektywy, czyli osób działających w branży od wielu lat, zajmując się zarówno programowaniem, jak i rekrutacją.

Magda jest weteranem WordPressowej branży, aktualnie pracuje w firmie Cyberfolks na stanowisku WordPress Evangelist i developer. Od wielu lat aktywnie angażuje się w społeczność WordPressa, organizuje Wordcampy, ale także występuje w roli prelegenta na wielu konferencjach i spotkaniach biznesowych.

Branża IT to Eldorado

Czy warto zacząć pracę w IT? Zdecydowanie TAK! Sektor nowych technologii kusi atrakcyjnymi zarobkami, bogactwem ofert pracy czy możliwością ciągłego rozwoju. Nic więc dziwnego, że coraz częściej spotykamy się z procesem przebranżowienia i przechodzeniem do świata IT. Od czego zacząć?

Jak się przekwalifikować i zmienić zawód

A gdyby tak rzucić wszystko … i zostać webdeveloperem? Przebranżowienie i wejście do świata IT jest w zasięgu ręki. Z odpowiednim podejściem i poradami Magdy na pewno się uda. Na początku trzeba sobie jednak zdać sprawę, że nie wystarczy trzy miesięczny kurs. Owszem oferowane kursy czy bootcampy są super pomocne. Jednak warto wcześniej zrobić wstępne rozeznanie i zdecydować się na pewną wąską dziedzinę, w której zaczniesz się szkolić.

IT to nie tylko programowanie

Branża IT to obszar zbyt duży i rozległy, aby uczyć się wszystkiego. Dlatego, właśnie, dobrze jest zdobyć podstawową wiedzę z zakresu programowania a następnie, po wprowadzeniu do branży IT, – specjalizować się w konkretnej technologii. Gwarantuję, że bez problemu znajdziesz dla siebie atrakcyjną ścieżkę kariery.

Dodaj pierwszy komentarz i rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *